• Domov
  • / Schrötter zasedel deseto mesto na dirkališču Portimao

Schrötter zasedel deseto mesto na dirkališču Portimao

Objavljeno: 19.04.2021

Za veliko nagrado Portugalske je Marcel Schrötter  dosegel 10. mesto, medtem ko je sotekmovalec ekipe LIQUI MOLY Intact GP Tony Arbolino na 16. mestu za las zgrešil točke.

Marcel Schrötter se je moral boriti v številnih bitkah. Ko je začel z 19. mesta, je v zadnjem krogu 28-letnik v svoji skupini prevladoval nad enim od njegovih najbolj vztrajnih zasledovalcev Fabio Di Giannantoniom, vendar Camerona Beaubierja ni mogel zaobiti. Na desetem mestu je Marcel Schrötter dosegel šest točk, s katerimi se je vrnil med prvih 10 na lestvici svetovnega prvenstva.

Tony Arbolino niti za sekundo ni smel izgubiti pozornosti, ker se je mladi Italijan bridko boril za nekaj točk v svoji skupini. 20-letniku je nekajkrat uspelo pridobiti premoč, a je bil s kolesom že tako čez mejo, da je  spet izgubil težko osvojena mesta. Na koncu je natančno sledil Marcu Ramirezu, v upanju, da bo dosegel to zadnjo točko. Na žalost ni bilo dovolj in tako je ciljno črto prečkal na 16. mestu.

Motociklista LIQUI MOLY Intact GP se sedaj za nekaj dni odpravljata domov, da se čim bolje pripravita na naslednjo Veliko nagrado, ki bo v Jerez de la Fronteri od 30. aprila do 2. maja.

1. Remy GARDNER / AUS / KALEX - 1'42.447
2. Raul FERNANDEZ / SPA / KALEX - 1'42.579 (+0.132)
3. Sam LOWES / GBR / KALEX - 1'42.756 (+0.309)
7. Marcel SCHROTTER/ GER/ KALEX - 1'43.245 (+0.798)
25. Tony ARBOLINO / ITA / KALEX - 1'43.972 (+1.525)

Svetovno prvenstvo Moto2 2021- P10 - 14 točk

"Bila je vznemirljiva, a hkrati težka dirka. Že zgodaj sem spoznal, da res ne bom imel možnosti voziti opazno hitreje. V nekaterih ovinkih sem se boril že od samega začetka. Vedno sem izgubil veliko časa v predzadnjem ovinku. Na dirki občutek z gumami ni bil podoben prejšnjim vožnjam. Težko je bilo voziti dosledno in čisto. Pred mano je Beaubier večkrat za las ušel  padcu, zaradi tega sem bil zelo previden, ker sem mu bil zelo blizu in sem pogosto mislil, da bo padel. To je bil skrajni boj. Na koncu me razočara, ker sem imel občutek, da imam boljši tempo kot vozniki okrog mene. Kljub temu je bila dirka spodobna. V skupini sem se boril za zmago in za seboj  pustil nekaj motociklistov. kljub vsemu je bila  velika zabava , čeprav sem upal na boljši rezultat. "

Tony Arbolino

P16

Svetovno prvenstvo Moto2 2021 - P20 - 5 točk

"Bila je precej težka dirka. Na žalost nisem bil na pravem položaju za svoj potencial in tempo. Pridobil sem veliko mest, vendar sem imel težave v nekaterih ovinkih, na primer v ovinku 13, vedno sem šel široko, tako da so me vsi prehitevali. V vsakem krogu sem poskušal okrevati, vendar je bilo to vedno težje. S kolesom sem bil na meji. Začeti bomo morali iz druge baze v Jerezu, takoj ,ko pridemo domov bomo morali razmisliti o možnostih za prihodnje dirke. Za naslednjo dirko moramo vsekakor narediti korak naprej in ugotoviti, kaj je zame dobro. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.