Brezplačna dostava za nakup nad 50 €
  • Domov
  • / Schrötter zadovoljen z napredkom, dosegel je 13. mesto na Japonskem, Alcoba žal strmoglavil

Objavljeno: 26.09.2022

Na dirki, ki je ponudila svetlo sonce, je motociklist LIQUI MOLY Intact GP Marcel Schrötter znova končal s točkami na 13. mestu, medtem ko je nesrečni Jeremy Alcoba po  okrevanju padel v zadnjem krogu in ostal na 16. mestu.

Nedeljsko dopoldansko ogrevanje je bilo prvo povsem suho tekmovanje konec tedna, zato ni presenetilo, da je imel Marcel Schrötter spet več občutka za  svojega Kalexa in je to poudaril s 13. mestom na desetminutnem ogrevanju pred 16. dirka sezone.S hladnim startom se je Nemec podal v 22 krogov dolgo dirko v Motegiju. Vzel si je čas, da je našel svoj položaj v dirki in svoj ritem, preden je  napadel, da bi se približal točkam. Toda po prvem krogu je 29-letnik že lahko poročal o treh pridobitvah na položaju in jmed potekom dirke nadaljeval v tem ritmu. Schrötter je s 13. mestom zbral tri točke svetovnega prvenstva.

Jeremy Alcoba si bo to želel še bolj, potem ko je padel na drugi zaporedni dirki. Toda danes, za razliko od Aragona, so bile točke svetovnega prvenstva  v dosegu Španca, ko je pristal na japonskem gramozu na začetku zadnjega kroga v 1. zavoju. 20-letnik je dirko začel z 29. mesta na startni lestvici. in že po prvem krogu prečkal črto na 20. mestu in se malo kasneje povzpel do 15. mesta. Na žalost se je proti sredini dirke na njegovem Kalexu prikradla tehnična težava, ki je na koncu pripeljala do padca nekaj metrov pred ciljno črto. Razočaranje je veliko, a novinec Moto2 z vsakim dirkaškim koncem tedna dokazuje, kako močni so njegovi štarti in s kakšno vztrajnostjo se lahko prebije med sotekmovalci v kratkem času.

Že čez en teden bo priložnost za maščevanje, saj je mednarodno dirkališče Chang na Tajskem naslednje prizorišče na koledarju MotoGP 2022.

Rezultati

Ogrevanje
1.   Aron CANET/ SPA/ KALEX – 1'51.100
2.   Albert ARENAS/ SPA/ KALEX – 1'51.455 (+0.355)
3.   Fermín ALDEGUER/ SPA/ BOSCOSCURO – 1'51.490 (+0.390)
4.   Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO – 1'51.526 (+0.426)
5.   Bo BENDSNEYDER/ NED/ KALEX – 1'51.533 (+0.433)
13.  Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX  – 1'51.869 (+0.769)
22.  Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'52.712 (+1.612)

Dirka
1.   Ai OGURA/ JAP/ KALEX
2.   Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX – (+1.192)
3.   Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO – (+7.168)
4.   Jake DIXON/ GBR/ KALEX – (+7.597)
5.   Somkiat CHANTRA/ THA/ KALEX – (+12.255)
13.  Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX  – (+24.171)

P13 - (+24,171) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 – P11 – 104 točke

"Danes smo imeli dobro nedeljo, čeprav P13 ni tisto, kar si želimo. Vendar moramo videti in ceniti majhne korake. Naredili smo korak pri ogrevanju in preprosto pustili vse teorije ob strani ter obnovili kolo, kot je je bilo na začetku leta. Moja največja ovira je zaviranje in danes je bil prvi dan po dolgem času, da sem lahko zaviral tako, da se mi je zdelo dobro. Manjka pa nam še malo hitrosti, ampak napredek je bil opazen. Počutil sem se bolj udobno na kolesu in bil spet bližje prvi deseterici. Na dirki so se pnevmatike nenadoma hitro obrabile, zaradi česar sem nekoliko izgubil povezavo. Nato sem se poskušal prilagoditi in spet postal hitrejši. Pomembno je bilo končati dirko, da si povečamo samozavest. Prizadevamo si, da bi se rešili te nizke stopnje in upamo, da bomo lahko kar najbolje izkoristili čas, ki nam je ostal, saj zabava pride z uspehom, zato moramo vzeti majhne pridobitve  Tajsko naslednji teden. Zahvaljujem se ekipi, ki še naprej verjame vame. V zadnjem času je bilo veliko razočaranj, vendar se želim na naslednjih dirkah vrniti k odličnim rezultatom. Vsaj počutim se, kot da sem spet tisti Marcel iz začetka leta."

Jeremy Alcoba

DNF Svetovno prvenstvo Moto2 2022 – P18 – 47 točk

"Vikend smo začeli zelo dobro in z dobrimi nastavitvami, toda sobotni dež je vse spremenil. Dvakrat sem padel, zaradi česar sem moral štartati z zadnjega mesta, toda psihično se ni nič spremenilo. Poskušali smo doseči najboljši možni položaj. Mislim, da smo naredil najboljšo dirko v smislu okrevanja od velikega zaostanka in mislim, da sem se veliko naučil za prihodnost ter pridobil pomembne izkušnje. Začetek dirke je potekal zelo dobro in tako sem končal v močni skupini s P7 na vidiku. Po približno šestih ali sedmih krogih so zavore popustile in zdelo se je, kot da nimam zavorne moči, zato sem to poskušal popraviti s prilagoditvami. Želel sem končati dirko v skladu z ekipo in morda še zgrabiti nekaj točk. V zadnjem krogu sem se poskušal umiriti, a ko sem prispel v prvi ovinek, nisem imel zavor in sem končal v makadamu. Kljub temu poskušam gledati na pozitivne strani na tej dirki.

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Moramo biti prizanesljivi pri oceni Marcelove dirke, saj so bili njegovi časi krogov v zadnji tretjini dirke v nasprotju s tem, kar bi lahko nakazoval rezultat, res dobri, kar bi načeloma zadostovalo za boljšo uvrstitevj. Pozitivna stvar je tudi, da je zopet dosegljiva uvrstitev med prvih 10. To bi moral biti tudi naš cilj za naslednjo dirko, a kljub temu je razvoj pozitiven glede na rezultate na treningih, sploh v včerajšnjih razmerah. Celoten vikend je bil pod vplivom številnih zunanjih dejavnikov, zato je bil vikend težak.Tudi Marcel se je med vožnjo spet vidno bolj zabaval in to ni le pozitiven znak, ampak tudi izjemno pomemben. Za Jeremyja seveda ni bilo lahko spoznavati to progo v teh okoliščinah. Na srečo je nesreče ob koncu tedna preživel nepoškodovan.  A kot ponavadi je dirko začel odlično in hitro napredoval proti točkam. Opravil je odlično delo, žal pa je imel tehnične težave. Seveda si bomo zdaj to podrobno ogledali, a žal se je zaradi tega zrušil. Mogoče bi bilo bolje, če bi zapeljal v bokse, kot da bi tvegal morebitno poškodbo po nesreči, saj bo v naslednjih nekaj tednih čakalo veliko zaporednih dirk.