0

Košarica je prazna

Brezplačna dostava za nakup nad 50 €
  • Domov
  • / Schrötter se je uvrstil med najboljših 5 v Kataloniji, Alcoba je dosegel 18. mesto.

Objavljeno: 06.06.2022

Vroč dan, na tisoče navijačev in 22 krogov živahnega dirkanja so oblikovali popoln recept za deveto Veliko nagrado sezone Moto2 v Barceloni, ki jo je Marcel Schrötter iz ekipe LIQUI MOLY Intact GP okronal z  rezultatom med najboljših 5, medtem ko je novinec Jeremy Alcoba svojo domačo dirko VN končal na 18. mestu

Na jutranjem ogrevanju je Marcel Schrötter z drugim mestom impresivno pokazal, da ga je treba prišteti med favorite na Gran Premi Monster Energy de Catalunya. Zahvaljujoč solidnemu začetku je bil Schrötter v vodilni skupini, tik pred koncem, ki se je preoblikoval, potem ko je Joe Roberts padel in izgubil vodstvo. Majhen zaostanek 1.470 s pred zmagovalcem dirke Celestinom Viettijem je bil izjemno pozitiven, saj 29-letnik še nikoli ni bil tako blizu zmagi na dirki leta 2022. Nastop, ki ga je treba nadgraditi na domači veliki nagradi na Sachsenringu čez štirinajst dni .

Manj evforični glede dirke na zahtevnem dirkališču v Barceloni je moštveni kolega Jeremy Alcoba, ki je bil 18. v skupini, ki je le v zadnji polovici dirke izgubila stik s točkami. Zaostanek pred prvim Barryjem Baltusom se je z vsakim krogom zmanjševal, a na koncu ni bilo dovolj za zadnji napad. Vendar je bil tempo 20-letnika spet precej pozitiven, saj so bili njegovi časi krogov na dirki v enakem razponu kot nasprotniki, ki so v tej sezoni že bili na najvišjih stopničkah.

Po dveh zaporednih dirkah v Mugellu in Barceloni imata motociklista LIQUI MOLY Intact GP, ki zasedata P7 in P16 na lestvici svetovnega prvenstva, zdaj teden dni časa, da si napolnita baterije in se pripravita na VN Nemčije od 17. do 19. junija 2022 na legendarnem dirkališču Sachsenring, domači veliki nagradi njihove dirkalne ekipe s sedežem v Memmingenu na Bavarskem.

Ogrevanje:
1.  Aron CANET/ SPA/ KALEX – 1'44.179
2.  Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – 1'44.302 (+0.123)
3.  Sam LOWES/ GBR/ KALEX – 1'44.462 (+0.283)
4.  Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO – 1'44.572 (+0.393)
5.  Celestino VIETTI/ ITA/ KALEX – 1'44.684 (+0.505)
21. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'45.361 (+1.182)

Dirka
1.  Celestino VIETTI/ ITA/ KALEX
2.  Aron CANET/ SPA/ KALEX – (+0.081)
3.  Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX – (+0.522)
4.  Jake DIXON/ GBR/ KALEX – (+0.646)
5.  Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – (+1.470)
18. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – (+22.513)

P5 (+1,470) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P7 - 75 točk

"Morda ni  bila moja najboljša dirka v tej sezoni, a je bila verjetno najbolj konsistentna in zaostanek za vodilnimi tekmovalci je bil najmanjši do zdaj, tako da sem seveda zadovoljen. Kljub temu smo imeli v tej sezoni še druge močne dirke, kjer smo se prebili iz zaledja na dobra mesta. Na splošno je bil tu v Barceloni dober vikend, tudi na vseh treningih. Tokrat so bile kvalifikacije veliko boljše.  Zagotovo je šlo za igro s trdo zadnjo pnevmatiko, vendar sem bil celo presenečen, da sem bil tako konkurenčen že na začetku, a morda je bila to meja za moje pnevmatike. Zame je bila to še vedno prava odločitev, ker sem se počutil udobno.Bil sem v ospredju, žal sem proti koncu preveč izgubil, tako da sem  moral vedno znova prehitevati. Bili smo blizu vrha in tako moramo nadaljevati. Celotna ekipa je opravila odlično delo, včasih je pač treba tvegati."

Jeremy Alcoba

P18 (+22,513 s) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P16 - 31 točk

"Danes zjutraj na ogrevanju sem se počutil res dobro, veliko bolje kot včeraj, toda na dirki so se temperature dvignile in razmere je bilo težje obvladati. Morda bi v tem trenutku potreboval več izkušenj. Ni bilo najslabše, na  dirki, sem imel boljši občutek kot zadnja dva vikenda, čeprav sem dosegel točke na eni od zadnjih dveh dirk in ne danes. A tudi če nisem dobil točk, sem lahko nekaj izboljšal na sebi in na motociklu. Po Austinu je bil to najmanjši zaostanek do vodilnih. Moramo delati naprej. Osredotočiti se moramo tudi na to, da izboljšam zaviranje, ker je to največja težava do sedaj. Nisem preveč zadovoljen, a tudi nezadovoljen , ker mislim, da ni bila slaba dirka. Boril sem se in delal enake kroge kot nekateri fantje, ki so letos že zmagali. Tako da je bilo tudi njim težko. Poskušali bomo narediti še kakšen korak naprej na naslednji dirki. Prihajajoča dirka je domača dirka za ekipo LIQUI MOLY INTACT GP , zato bom znova poskušal dati vse od sebe."

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Marcelova uspešnost se je ta konec tedna znova izboljšala, saj je bil ves vikend  v ospredju . Tretja vrsta na štartu je bila seveda zelo pozitivna in v pomoč. Na dirki je opravil dobro delo, čeprav sem bil malo v skrbeh, da bo preveč živčen, vendar je opravil odlično delo. V prvih krogih je imel odlično hitrost, a se je na žalost proti koncu prikradlo nekaj manjših napak, zaradi česar ni mogel več napadati, ker je preveč zaostal. Na tem želimo graditi in trdo delati. Jeremyjeva težava je bila večja v petek in soboto, ker je trajalo predolgo, da je dosegel pravo hitrost. Imel je preveč težav in novincu na tej progi s tako malo oprijema zagotovo ni lahko. Na koncu je bil danes zanj dober dan. Po Austinu je bil to drugi najmanjši zaostanek za zmagovalcem in to je za nas povsem sprejemljivo. Še posebej, ko vidiš, kaj lahko izgubiš v enem krogu sam na tej progi. Njegov nastop v nedeljo je v redu, izboljšati ga moramo le ob petkih in sobotah. Nadaljevati moramo umirjeno in zbrano, potem pa bo tudi on spet končal s točkami."

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.