• Domov
  • / Schrötter in Alcoba sta se uvrstila med najboljših 10 na Red Bull Ringu

Schrötter in Alcoba sta se uvrstila med najboljših 10 na Red Bull Ringu

Objavljeno: 22.08.2022

V suhih razmerah je razred Moto2 poskrbel za razburljivo 25. dirko na Štajerskem, v kateri sta oba dirkača LIQUI MOLY Intact GP Marcel Schrötter in Jeremy Alcoba uspešno končala na 8. in 10. mestu.

Po solidnem začetku, v katerem je Marcel Schrötter izgubil le eno mesto, se je vrzel za vodilno skupino odprla v nekaj krogih. Namesto napadalne dirke je Marcel imel veliko dela, da je zadržal nasprotnike za seboj. Čeprav je zaostanek za Augustom Fernandezom narasel na več kot štiri sekunde in je bil Nemec pod pritiskom , so mu njegove izkušnje pomagale, da je kljub izgubljenim položajem ohranil hladno glavo. Še posebej, ko sta Tony Arbolino in Lorenzo Dalla Porto trčila pred njim v 18. krogu, ko je bil na 10. mestu. Nemec je na koncu podedoval svoj prvotni štartni položaj in VN Avstrije končal na osmem mestu, s čimer je okrepil tudi svoj osmi položaj v svetovnem prvenstvu. Trenutno le 12 točk loči Schrötterja od najboljših 5 v svetovnem prvenstvu.

Tik za njim je novinec Jeremy Alocba, ki je začel na 19. mestu, prečkal ciljno črto 4,3 km dolge dirke Red Bull Ring na desetem mestu, potem ko se je mladi Španec postopoma prebil naprej. Alcoba je ves konec tedna hvalil razvojno delo, ki sta ga on in njegova ekipa opravila v zadnjih tednih. Njegov občutek za Kalex je z vsakim dirkaškim koncem tedna boljši, kar je dokazal tudi na VN Avstrije. Ob koncu 13. dirke sezone je 20-letnik zbral še šest točk svetovnega prvenstva z močnim izidom v Top 10.

Gran Premio Gryfyn di San Marino e della Riviera di Rimini pripravlja progo za naslednji obračun v razredu Moto2 od 2. do 4. septembra.

Rezultati

Ogrevanje
1. Fermín ALDEGUER/ SOA/ BOSCOSCURO – 1'34.684
2. Jake DIXON/ GBR/ KALEX – 1'34.719 (+0.035)
3. Aron CANET/ SPA/ KALEX – 1'34.778 (+0.094)
4. Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX – 1'34.801 (+0.117)
5. Somkiat CHANTRA/ THA/ KALEX – 1'34.826 (+0.142)
13. Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – 1'35.218 (+0.534)
27. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'35.882 (+1.198)

Dirka
1. Ai OGURA/ JAP/ KALEX
2. Somkiat CHANTRA/ THA/ KALEX – (+0.173)
3. Jake DIXON/ GBR/ KALEX – (+7.854)
4. Pedro ACOSTA/ SPA/ KALEX – (+7.960)
5. Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX – (+8.037)
8. Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – (+18.254)
10. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – (+22.227)

P8 - (+18,254) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 – P8 – 96 točk

"Osmo mesto zagotovo ni katastrofa, vendar je bila moja težnja na dosedanjih dirkah te sezone vedno bolj napredovati. Moj dirkaški tempo je običajno močnejši, vendar nismo imeli lahkega vikenda, čeprav smo v kvalifikacijah dobro opravili .Imeli smo dobre čase na obeh sejah in močan ritem, toda danes zjutraj je bilo spet težko, nisem imel potrebne hitrosti čez celotno dirko, proti koncu je šlo malo bolje.V primerjavi s tem sem lahko postavil kar solidne čase,na koncu pa 18. sekund na zmagovalcem je preprosto preveč. Glede na to, da smo letos dirke končali med dvema in petimi sekundami za prvim mestom. Današnja predstava očitno ni najboljša. Zdaj moramo videti, v čem je težava Dal sem vse od sebe, vendar preprosto ni šlo bolje. Toda po zadnjih dveh padcih sotekmovalcev je bilo zelo pomembno končati dirko. Sedaj bomo analizirali dirko, da se lahko na naslednjih  spet približamo vrhu. Malo pred koncem je bila pred mano kočljiva situacija, ko sta se zaletela Arbolino in Dalla Porta. Na srečo sem imel majhno vrzel, da sem lahko reagiral. Vendar sem se zaradi tega bal, da bodo fantje za mano lahko bolje pospeševali, vendar sem v danih okoliščinah še vedno dobro odpeljal zadnje kroge. Na splošno so danes na žalost manjkale tri ali štiri desetine in na tem moramo zdaj delati.«

Jeremy Alcoba

P10 - (+22,227) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 – P18 – 41 točk

"Resnično sem zadovoljen s tem, kako je potekal konec tedna. Takoj po FP1 smo spremenili nekaj stvari na motociklu in z vsakim ovinkom in krogom sem se počutil bolje. Prav tako se zdi, da je moja mentaliteta po poletnem premoru močnejša. Čutim veliko več samozavesti, ker resnično razumem spremembe, ki jih izvajamo na kolesu. Čutim, da lahko tvegam več, čutim celotno kolo, zaradi česar grem hitreje. Res sem bil osredotočen na dober začetek, ki se je dobro iztekel. Ampak mislim, da če bi imeli boljši startni položaj, bi se morda borili za prvih 7 mest. Na koncu sem še vedno zadovoljen, ker je bil  moj tempo  močan . Nekajkrat sem dosegel najhitrejši krog , kar mi daje veliko samozavesti za naslednje dirke. Prihajajoči stazi sta mi zelo všeč in na katerih uživam, tako da komaj čakam, da spet začnem v Misanu."

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

Pri Marcelu je bilo žal predvideti, da se bo danes mučil in ,da bo kar nekaj zamudil. Mislim pa tudi, da je dobro vodil dirko in da je P8 še vedno nekaj, na kar je lahko ponosen. Seveda si vedno želimo več, a v tem trenutku moramo biti zadovoljni in gledati naprej.«

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.