• Domov
  • / Schrötter in Alcoba sta pokazala borbenost na dirki v Jerezu

Schrötter in Alcoba sta pokazala borbenost na dirki v Jerezu

Objavljeno: 05.05.2022

Motociklista LIQUI MOLY Intact GP, Marcel Schrötter in Jeremy Alcoba, sta ponovno pokazala, da imata potencial, da vozita v ospredju potem ko sta močno izboljšala svoja mesta na lestvici na VN Španije z uvrstitvijo P5 in P12.

Kar je dvojec LIQUI MOLY Intact GP dosegel na dirki na Gran Premio de España, bi zdaj lahko prepričalo tudi največje dvomljivce. Zdaj je poudarek na izboljšanju uspešnosti v kvalifikacijah, po več najhitrejših krogih Marcela Schrötterja si lahko predstavljamo, kaj bi bilo mogoče, če bi z Alcobo lahko začela dirko z boljšega štartnega mesta.

S P3 v 10-minutnem ogrevanju v nedeljo zjutraj je Marcel Schrötter že dal prvi predokus, kaj bi bilo mogoče na dirki zahvaljujoč svojemu konstantno močnemu tempu - tudi z 18. štartnega mesta  Nemec je dobro štartal in ohranil hladno glavo tudi v najbolj tesnem boju v prvih šikanah na Circuito de Jerez. Že po nekaj krogih je bil 29-letnik že dvanajsti, a to ni bilo dovolj. Namesto tega je izkušeni voznik Moto2 vedno znova postavljal najhitrejše dirkalne kroge in se tako zaporedoma pomikal naprej, dokler ni končal na šestem mestu, tudi zaradi nesreč, na primer Jakea Dixona in Fermina Aldeguerja. Schrötter je vozil za Italijanom Celestino Viettijem, dokler ni izvedel svojega prvega napada,7 krogov pred zaključkom. A seveda se vodilni na svetovnem prvenstvu ni tako zlahka vdal, a je Schrötter dal all in, in v tveganem manevru  uspel priti mimo. Ni bilo možnosti, da bi zmanjšal zaostanek  treh sekund za Augustom Fernandezom, in tako je zasedel fantastično peto mesto, njegov najboljši rezultat v Jerezu doslej, 11 točk svetovnega prvenstva in sedaj s 47 točkami zaseda šesto mesto na lestvici svetovnega prvenstva. .

Njegov devet let mlajši sotekmovalec Jeremy Alcoba je storil enako, čeprav je imel še težjo pot do točk. Lokalni junak je želel blesteti na domačem Grand Prixu in je to tudi storil. V izjemno vročih razmerah se je skrbno prebijal in se približeval  točkam. V 7. krogu od 23 se je 20-letnik že uvrstil na 18. mesto. V naslednjih krogih se je mladinec pridno boril proti izkušenim kolesarjem, kot sta Dalla Porta in Manzi. Novinec Moto2 je ciljno črto prečkal na veličastnem dvanajstem mestu in tako zbral še 4 točke  svetovnega prvenstva.

Zdaj je čas, da to okrepljeno samozavest odneseta v Le Mans v Francijo, kjer bo od 13. do 15. Maja potekala sedma dirka svetovnega prvenstva v moto2.

Ogrevanje:
1. Sam LOWES/ GBR/ KALEX – 1:41.587
2. Fermín ALDEGUER/ SPA/ BOSCOSCURO – 1'41.788 (+ 0.201)
3. Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – 1'41.798 (+ 0.211)
24. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'43.202 (+1.615)

Dirka:
1.   Ai OGURA / JPN / KALEX
2.   Aron CANET / SPA / KALEX (+2.509)
3.   Tony ARBOLINO / ITA / KALEX (+3.669)
5.   Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX (+9.245)

P5 (+9,245) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P6 - 47 točk

"Po včerajšnji kvalifikaciji sem bil res na nizki točki, bil sem tako razočaran in  jezen . Možnost, da izvedem dobro dirko, je iz takšnega zaledja težko. Zato sem še toliko bolj zadovoljen z današnjo dirko. Bila je dobra dirka, ker je bil moj tempo res hiter, čeprav je nekaj kolesarjev trčilo pred mano. Če pomislim, kako počasen sem bil v kvalifikacijah, sem z dirko zadovoljen. Bil sem skoraj tako hiter kot tisti, ki so se borili za zmago in to je res pozitivno. Iizgubil sem veliko sekumd v boju z Viettijem, kar je bilo škoda, ker bi lahko prehitel še Fernandeza , a sem se malo mučil pri konec in pazil, da ne bi naredil nobene napake. Bila je dobra dirka in peto mesto je bilo zelo pomembno prinesti domov. Na splošno se v tej sezoni na kolesu počutim zelo udobno, čeprav tega še nisem mogel pokazati. Kot ekipa odpiramo nove terene, preizkušamo stvari, ki jih še nismo počeli, in zabavno je delati tako in upam, da bomo to lahko kmalu spremenili v dobre rezultate."

Jeremy Alcoba

P12 (+33.308) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P14 - 20 točk

"Že na štartu so me skrbele visoke temperature steze, a na koncu je vse dobro delovalo. Tudi kolo je dobro delovalo ves vikend, včeraj pa sem se malo mučil in nisem privozil dobrega štartnega položaja, da bi si olajšal dirko, a na koncu sem se dobro spopadel in tudi ne smemo pozabiti, da sem prvo leto na tem kolesu. Čeprav imamo soliden rezultat, sem pričakoval več od sebe, vendar so bili pogoji bolj vroči, kot sem mislil. Naša nastavitev ni bila popolna za danes, zato sem se moral zelo potruditi, da sem si zagotovil te točke na dvanajstem mestu. Te točke so zagotovo zelo pomembn. Poskušam upoštevati, da glede na to, kako sem se počutil in kako je kolo delovalo, navsezadnje ni bilo vse tako slabo. Ampak seveda sam želim več in upam, da začnem dosegati boljše štartne položaje."

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Nisem pričakoval, da bosta naša fanta danes dosegla tako dobra rezultata, a vemo tudi, da znata presenetiti. To je bila odlična dirka za oba, to je treba reči.. Marcel je pokazal dobro vožnjo, žal pa je moral začeti iz slabega štartnega položaja in se prebijati naprej, kar mu je sijajno uspelo. Na koncu je celo premagal vodilnega svetovnega prvenstva in končal na močnem petem mestu To je bil fantastičen nastop.

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.