Brezplačna dostava za nakup nad 50 €
  • Domov
  • / Schrötter in Alcoba konstantno dosegata točke, tokrat sta osvojila 6. in 13. mesto v Le Mansu

Objavljeno: 17.05.2022

Déjà-vu za ekipo LIQUI MOLY Intact GP,  Marcel Schrötter in Jeremy Alcoba sta večkrat v tej sezoni dosegla spodobne rezultate iz slabiš štartnih pozicij, tudi tokrat ni bilo drugače.

SHARK Grand Prix de France, ki se ga je udeležilo na tisoče oboževalcev, se je za Marcela Schrötterja končala, kot se je začela v petek: na 6. mestu.

A že na ogrevanju je šlo veliko bolje s šestim mestom Nemca po precej mešanih sobotnih kvalifikacijah.Po solidnem štartu dirke s 13. mesta se je Schrötter postopoma prebijal naprej,na sredini dirke se je že boril za 5. mesto z Japoncem Ai Oguro. Po manjši napaki pri zaviranju v zadnji tretjini dirke je moral 29-letnik Oguro pustiti spredaj in se močno boriti, da  je obdržal mesto pred zasledovalci. Na koncu je edini nemški kolesar Moto2 ciljno črto v Le Mansu prečkal na šestem mestu z desetimi točkami svetovnega prvenstva v žepu.

Član ekipe LIQUI MOLY Intact GP Jeremy Alcoba je znova imel pred seboj izjemno nalogo, štartal je iz  27. mesta A znova je mladi Španec dokazal, da lahko kljub pomanjkanju tempa pokaže svojo moč na dirki. Postopoma je napredoval in dosegel  15. mesto že v enajstem krogu od 25ih. Na koncu mu je uspelo nadoknaditi še dve mesti, pri čemer je sedmič zapored odnesel točke in je vodil tudi na lestvici 'Mladinec leta'. Vendar pa se 20-letnik že ukvarja s prihajajočim delom za Veliko nagrado Italije, ki bo čez dva tedna, od 27. do 29. maja 2022, na legendarni Autodromo Internazionale del Mugello.

Ogrevanje
1.   Pedro ACOSTA/ SPA/ KALEX – 1'36.343
2.   Jake DIXON/ GBR/ KALEX – 1'36.627 (+0.284)
3.   Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX – 1'36.902 (+0.559)
4.   Sam LOWES/ GBR/ KALEX – 1'36.975 (+0.632)
5.   Aron CANET/ SPA/ KALEX – 1'37.007 (+0.664)
6.   Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX – 1'37.057 (+0.714)
21. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'37.908 (+1.565)Warm-Up
21. Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – 1'37.908 (+1.565)

Dirka
1.   Augusto FERNANDEZ/ SPA/ KALEX
2.   Aron CANET / SPA / KALEX (+3.746)
3.   Somkiat CHANTRA/ THA/ KALEX (+4.628)
4.   Cameron BEAUBIER/ USA/ KALEX (+4.745)
5.   Ai OGURA / JPN / KALEX (+15.376)
6.   Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX (+17.547)

P6 - (+17,547 s) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P8 - 57 točk

"To je bila zelo solidna dirka. Danes preprosto ni šlo bolje, v petek smo začeli zelo dobro, v soboto pa malo izgubili. Poskusili smo več stvari, ki pa se žal niso izkazale nujno za pozitivne. To se hitro zgodi, kadar hočemo napredovati. Žal sem od takrat izgubil malo samozavesti. Danes zjutraj na ogrevanju je šlo bolje kot včeraj v kvalifikacijah, vendar se še vedno nisem počutil popolnoma stoodstotno  na kolesu. Potem je težko narediti velik korak za dirko. Dirka je bila na koncu solidna, vendar se nisem počutil preveč močnega in tekmovalnega. Po štartu sem si lahko nadomestil mesta, čeprav ne tako kot sem želel. Nisem pa imel potrebne hitrosti in sem bil nato vpleten v dvoboj z Oguro. Vozil je pred mano, potem pa je bil prepočasen in signaliziral, naj grem naprej . Nekaj krogov pred koncem mi je znoj tekel v oči, zaradi česar sem nekoliko pozno zaviral, kar mu je dalo priložnost, da me prehiti. Od takrat naprej sem izgubil le tri ali štiri desetinke in, na žalost, malo samozavesti. On je lahko držal svoj tempo, medtem ko sem jaz upočasnil in se trudil slediti. Šesto mesto je čisto v redu, na takšni dirki. Lahko smo zadovoljni, navsezadnje smo med najboljšimi, zato se bomo še naprej trudili. Upam le, da nam bo v prihodnosti bolje uspelo v kvalifikacijah, da se bomo lahko bolje pozicionirali za dirke. Smo na dobri poti in ji moramo še naprej slediti."

Jeremy Alcoba

P13 - (+26.881s) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P13 - 31 točk

"Bila je res težka dirka, ker je bilo veliko bolj vroče kot smo pričakovali,  naš slab tempo je vse še oteževal. Na začetku sem se malo mučil, ko so se pneumatike segrele sem se počutil mnogo bolje, predvsem v ovinkih. Ko me je Vietti prehitel, sem naredil najboljši krog . Težko mu je bilo slediti ampak ti krogi za njim so mi zelo pomagali pri učenju in tempo je bil tako dober kot pri najboljših. Glavna težava je bila še enkrat v petek in soboto. Moramo bolje oceniti situacijo in narediti manj sprememb na kolesu. Trenutno moramo na začetku dirke preveč pritiskati, veliko tvegamo, a sem vesel ,da smo danes uspeli domov prinesti  nekaj točk. Ekipi je uspelo odlično delo, trdo delamo in upam, da bomo naredili še en korak naprej pred naslednjo dirko."

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Bil je soliden vikend, a v nedeljo je šlo spet bolje kot prejšnje dni in to je navsezadnje tisto, kar šteje. Konec koncev gre za točke v nedeljo. Fantje so opravili dobro delo, tako da smo lahko ponovno dosegli dobre rezultate. Marcelova dirka je bila močna, tempo dober in konsistenten. Ni bil najhitrejši na dirkališču, vendar se je njegova doslednost na koncu obrestovala, ni naredil večjih napak, odpeljal je dobro dirko. Jeremy je imel tukaj v Le Mansu najtežji konec tedna doslej, zato nas to, da je danes končal dirko in osvojil točke, zelo veseli, ker tega iskreno nismo pričakovali. Na današnji dirki se je zagotovo veliko naučil in lahko veliko odnese s seboj v Mugello, tako da je bil to še en njegov dober nastop."

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.