• Domov
  • / Moker otvoritveni dan v Le Mansu

Moker otvoritveni dan v Le Mansu

Objavljeno: 10.10.2020

Dirkač LIQUI MOLY Intact GP Tom Lüthi je prvi dan na dirkališču Bugatti Grand Prix v Le Mansu končal na osmem mestu. Kolega Marcel Schrötter je sledil na devetem mestu, potem ko je v petek dvakrat strmoglavil.

Medtem ko je bil petek usoden dan za številne motocikliste, še posebej zjutraj, ob zapletenih mokrih in hladnih razmerah, se je Tom Lüthi lahko izognil kaosu okoli sebe in svoje delo opravljal z visoko koncentracijo. Čeprav razmere na mokri progi niso bile enostavne niti za švicarskega kolesarja na osmem mestu. Tako je popoldansko suho ozračje prišlo ravno pravočasno, da je pravilno delovalo pri nastavitvi kolesa za 4,2-kilometrski krog. Na koncu je bil na osmem mestu in s časom 1'38.274 je s pol sekunde zaostanka sledil petkovemu najhitrejšemu motoristu Jakeu Dixonu.

V petek je bilo skupno 16 padcev, Marcel Schrötter je žal imel dva. Na prvem treningu na mokri in spolzki progi je 27-letnik padel v prvem krogu. A tudi popoldne na večinoma suhem asfaltu je moral voznik Kalexa še enkrat sestopiti s kolesa. Tokrat je bil Marcel Schrötter, ki je bil takrat na petem mestu, v hitrem krogu z rdečimi sektorji,  je v osmem zavoju zdrsnil s prednjo stranjo. Na koncu mu je vseeno uspelo dosečt deveto mesto s časom 1'38.341, ki je zaostal za 0,067 sekunde. Obe nesreči sta bili neškodljivi, zato novega napada v soboto nič ne ovira, pričakovano je sončno vreme.

Velika nagrada Francije

FP1:
1. Kasma DANIEL / MAL / KALEX - 1'51.279
2. Hector GARZO / SPA / KALEX - 1'51.532 (+0.253)
3. Lorenzo BALDASSARRI / ITA / KALEX - 1'51.535 (+0.256)
8. Thomas LUTHI / SWI / KALEX - 1'52.238 (+0.959)
17. Marcel SCHROTTER / GER / KALEX - 1'52.921 (+1.642)

FP2:
1. Jake DIXON / GBR / KALEX - 1'37.713
2. Jorge MARTIN / SPA / KALEX - 1'37.762 (+0.049)
3. Marco BEZZECCHI / ITA / KALEX - 1'38.017 (+0.304)
8. Thomas LUTHI / SWI / KALEX - 1'38.274 (+0.561)
9. Marcel SCHROTTER / GER / KALEX - 1'38.341 (+0.628)

Tom Lüthi

P8 - 1'38.274 (+0.561)

"Te razmere so za Le Mans dejansko običajne, četudi je že oktober. Tu smo že večkrat imeli te mokre in hladne razmere. V FP2 so bili pogoji še vedno pomešani z nekaj vlažnimi mesti, vendar sem bil vesel, da smo lahko vozili in si pridobili nekaj izkušenj. Še naprej bomo delali na motociklu, ker se moramo še veliko izboljšati. Vrzel do vodilnih tekmovalcev je še veno prevelika, vendar danes ni bil slab dan. Upam, da bomo naredili pravi koraki, da se prebijemo v ospredje. "

Marcel Schrötter
P9 - 1'38.341 (+0.628)

"Danes je bilo značilno vreme za Le Man, zlasti ker je veliko pozneje v letu. Danes zjutraj je bila proga tako spolzka, kot  ponavadi, tudi z novo površino iz pred nekaj let  je bilo zelo težavno, zrušilo se je veliko tekmovalcev in na žalost sem bil eden izmed njih v prvem krogu. To seveda ni bil idealen začetek, ker je to nekoliko oslabilo mojo samozavest. Vsak petek imam nesrečo,kar je zelo moteče, vendar se vedno potrudim in poskušam dobro voziti, da dohajam vrh. Za ekipo mi je seveda zelo žal za dodatno delo, vendar bom v prihodnje poskušal ostati na sedežu. Kljub temu smo dobro opravili svoje delo in videli, kaj lahko izboljšamo za jutri in kaj je mogoče. Zdi se, da bi vreme moralo ostati suho. "

Patrick Mellauner

Vodija ekipe  # 23 Marcel Schrötter

"Kljub dvema trkoma Marcela je šlo kar dobro. To so bili manjši zdrsi, nič dramatičnega. Te stvari se lahko hitro zgodijo v deževnih razmerah. Na koncu  je zgolj zdrsnilo sprednje kolo  in morda preprosto nismo imeli nameščene optimalne različice sprednje pnevmatike. To si bomo podrobneje ogledali zdaj in potem bomo videli, vendar zaenkrat ni videti slabo. Vozili smo veliko krogov, zato imamo veliko podatkov, ki jih lahko ocenimo, zato sem zadovoljen. Vožnja v številnih zaporednih krogih je zelo dragocena in pomembna, saj lahko le tako motociklist dobi dober občutek. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.