Brezplačna dostava za nakup nad 50 €
  • Domov
  • / Jeremy Alcoba je znova dosegel 2 točki svetovnega prvenstva, Schrötterj je končal na 16. mestu

Objavljeno: 22.03.2022

Marcel Schrötter in Jeremy Alcoba iz ekipe LIQUI MOLY Intact GP sta končala razburljivo, a tudi zelo energično nagrado Indonezije na 14. in 16 mestu, po tem ,ko je dirka bila skrajšana, kar pomeni, da je novinec znova  osvojil dragocene točke svetovnega prvenstva. .

Ekstremna vročina Indonezije ne terja svoj davek le na dirkačih, ampak tudi na dirkališču, Mandalika Street Circuit, ki je doseglo svoje meje s temperaturo asfalta pri skoraj 50°C. Zaradi tega je bila nekaj minut pred začetkom dirke prvotna dirkaška razdalja 25 krogov skrajšana na 16. V uradnem sporočilu organizatorjev dirke piše: "Odločili smo se za zmanjšanje razdalje dirke, da ohranimo dobre pogoje na stezi.

20-letni Jeremy Alcoba, ki ni bil navdušen nad spontanimi spremembami, se je takoj po štartu s P15 dobro boril, a številne pozicijske bitke so motiviranega novinca stali dragocenega časa. Zlasti Marcos Ramirez je večkrat vpletel svojega rojaka v dvoboje, tako da Alcoba ni mogel izkoristiti svojega dejanskega tempa med deseterico. Odločnost novinca v nemški dirkaški reprezentanci ne pozna meja, saj Španec niti z  dvema prvenstvenima točkama v žepu ni bil zares zadovoljen. Jeremy Alcoba si želi več in komaj čaka, da nadaljuje z delom v Argentini, še posebej na svojem kvalifikacijskem nastopu, da bi bil v prihodnosti bolje pozicioniran za težke dirke.

Težave so se nadaljevale ves vikend za Marcela Schrötterja, ko se je trudil dobiti pravi občutek za svoj Kalex. Nemec je dirko začel z 22. pozicijo iz osme vrste in se takoj po napornem štartu uvrstil na peto mesto, a je bila skupina v tesnem boju. Takoj, ko je manevriral naprej, je imel težave pri obrambi svojih  položajev. Na koncu je 29-letnik končal na nenagrajenem 16. mestu, na VN Indonezije.

Tretja postaja sezone svetovnega prvenstva Moto2 2022 je v Argentini na Autodromu Termas de Rio Hondo, kjer se bodo fantje LIQUI MOLY Intact GP borili za maščevanje od 1. do 3. aprila.

Ogrevanje:
1. Celestino VIETTI / ITA / KALEX - 1'36.013
2. Sam LOWES /GBR / KALEX - 1'36.018 (+0.005)
3. Jake DIXON / GBR / KALEX - 1'36.157 (+0.144)
14. Marcel SCHRÖTTER / GER / KALEX - 1'36.760 (+0.747)
19. Jeremy ALCOBA / SPA / KALEX - 1'36.925 (+0.912)

P16 (+23.047) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P14 - 6 točk

"Seveda sem zelo razočaran, ker takšni rezultati zame niso sprejemljivi. Prisotni smo dovolj dolgo in naš cilj je boj za stopničke. To je frustrirajoče, ker smo na zimskih preizkušnjah začeli zelo dobro. Imel sem dober občutek na kolesu in sem vozil zelo dobro.Tudi poškodba roke ne bi smela biti več izgovor, ker se je počutil veliko bolje kot v Katarju.Katar je proga, ki mi dobro ustreza, je tekoča in tam sem kljub bolečini lahko dosegel dober rezultat. Tukaj pa mi je  zmanjkalo pretočnosti. Izredno sem se mučil. Pogoji so bili za vse enaki, a  niso bili najboljši, proga je bila umazana, na nekaterih delih mokra na nekaterih pa suha, to je zahtevalo veliko prilagodljivosti. Ena oseba to zmore hitro, druga potrebuje več časa. Na žalost so moje kvalifikacije šle slabo, zato sem po štartu obtičal na zaledju. Prehitevanje je bilo težje, kot sem mislil, ker sta samo dve res dobri točki za prehitevanje tukaj in to je v zavoju 10 in zadnji dolgi desni ovinek. 16. mesto ni dovolj dobro. Mislil sem, da lahko pridem še naprej, vendar so bili boji s kolesarji v moji skupini težki in dolgotrajni. Nujno moramo biti boljši v treningih in kvalifikacijah. Naš tempo res ni tako slab, a moramo spet najti moč. Zdaj iščemo, ali lahko od tega vikenda vzamemo kaj pozitivnega in potem v Argentini naredimo bolje."

Jeremy Alcoba

P14 (+19.960) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P16 - 4 točke

"Na začetku sem se počutil zelo dobro na kolesu. Bil sem miren in vedel sem, da je moj tempo skoraj tako dober kot tempo tistih, ki se vozijo na prvih petih pozicijah, ne tako hiter kot vodilni, vendar je bil dober. V nekaterih točkah sem naredil napake pri prehajanju drugih kolesarjev, tako da sem izgubil veliko časa ,ko sem se boril. Včasih sem zaostajal za pol sekunde za svojim običajnim tempom samo zato, ker sem se na primer boril z Ramirezom. Mislim, da lahko bilo bolje, a vseeno vzamem dve točki domov in to me veseli. Sem pa tudi malo jezen, ker vem, da lahko peljem hitreje. Mislim, da bi danes lahko končal bolje, znotraj Top7 mogoče, če ne bi bilo napak in težav med dirko. Ampak v redu, to je bila šele druga dirka, zdaj se moramo osredotočiti na naše kvalifikacije, ker imamo potencial, da začnemo iz boljših štartnih pozicij kokt danes. V Moto2 je veliko težje prehitevati v primerjavi z Moto3, zato se moram  prilagajati za to in se poskušam bolje pozicionirati v kvalifikacijah."

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Sijajno je, kar je Jeremyju kot novincu znova uspelo. Že drugič na svoji drugi dirki končati z točkami in  zmanjšati zaostanek na vrhu, je velik dosežek. Verjetno bi lahko bil še boljši, ,če v predzadnjem krogu ne bi imel težav s prestavljenjem, zaradi česar je izgubil dve poziciji. A vse skupaj še vedno presega naša pričakovanja od njega kot novinca. Kar mi je pri njem zelo všeč je, da s tem absolutno ni zadovoljen. Za razliko od nas ni zadovoljen z dirko. Mislim, da če bo tako delal naprej, se lahko še izboljša. Zabavno je delati z njim in lepo je, ko se to obrestuje. Njegov potencial je res odličen.

Marcelu v včerajšnjih kvalifikacijah ni šlo najbolje. Štartal je iz zaledja, dirka pa se je skrajšala, to ni bilo v našo korist. Še posebej, ker Marcel postane močnejši, ko najde svoj ritem. Ampak to ni bil njegov vikend. Upal sem, da bo zdaj njegova roka delovala bolje in da bo močnejši kot v Katarju, a žal ni bilo tako. Zdaj bomo to pustili za seboj in upamo, da bomo v Argentini boljši."

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.