• Domov
  • / Jeremy Alcoba je v Avstraliji poskrbel za neverjetno dirko, dosegel je 6.mesto

Jeremy Alcoba je v Avstraliji poskrbel za neverjetno dirko, dosegel je 6.mesto

Objavljeno: 19.10.2022

Dirkač LIQUI MOLY Intact GP Jeremy Alcoba je na 18. dirki sezone v nedeljo  poskrbel za senzacionalno predstavo, potem ko je zasedel sijajno 6. mesto z 9. štartnega položaja. Marcel Schrötter pa se je prebil do 13. mesta na Veliki nagradi Avstralije.

Zjutraj na VN Avstralije so tipične vremenske kapre na otoku zunaj Melbourna upravičile svoj sloves. Na ogrevanju je bila steza še napol vlažna od jutranjega dežja, tako da sta kolesarja nemške ekipe LIQUI MOLY Intact GP le preizkušala svoje  nastavitve na motociklih , zato nista dodala nobenega časa kroga v merilne liste. .

Ko so se na takrat sončnem dirkališču Phillip Island Circuit ugasnile luči na 25 krogov dolgi dirki, je Jeremy Alcoba pokazal, s kakšnim ciljem je šel na dirko: med najboljših 5. Mladi Španec je začel solidno in hitro nadoknadil več mest , in se v le nekaj krogih znašel na osmem mestu. V devetem krogu je med poskusom prehitevanja Arona Caneta naredil napako, kar ga je drago stalo. Toda 20-letnik ni okleval niti sekunde in je vse do konca izkoristil potencial svojega močnega tekaškega Kalexa. Mladenič je odlično lovil in se na koncu celo boril za najboljše 4, saj njegovi časi krogov niso bili v ničemer slabši od tistih pri vrhu. Čeprav bi bil brez spodrsljaja morda še boljši rezultat, je novinec v Moto2 vesel šestega mesta, ki mu je uspelo že tretjič v sezoni.

Manj vesel pa je bil moštveni kolega Marcel Schrötter po veliki nagradi na legendarni 4,4 km dolgi avstralski progi, ki je ena njegovih najljubših. Konec tedna je sprva začel z dobrim napredkom,  Nemcu je šlo v 1. kvalifikacijah  še vedno dobro, čeprav je le nekoliko zamudil Q2. A čeprav 20. štartni položaj ni bil lahek in razočaranje nad dirko morda zaenkrat še preveva 29-letnika. Zato bo Schrötter zdaj skupaj s svojo posadko analiziral vse podatke, da bo čez en teden spet konkurenčen na VN Malezije.

Rezultati

Ogrevanje
1. Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO – 1'36.848
2. Aron CANET SPA/ KALEX – 1'38.886 (+ 2.038)
3. Pedro ACOSTA/ SPA/ KALEX – 1'41.731 (+4.883)
4. Niccolò ANTONELLI/ ITA/ KALEX – 1'43.391 (+6.543)
5. Bo BENDSNEYDER/ NED/ KALEX – 1'44.216 (+ 7.368)
NC Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX
NC Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX

Dirka
1.   Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO
2.   Pedro ACOSTA/ SPA/ KALEX – (+3.556)
3.   Jake DIXON/ GBR/ KALEX - (+9.583)
4.   Fermín ALDEGUER/ SPA/ BOSCOSCURO – (+15.745)
5.   Manuel GONZALEZ/ SPA/ KALEX – (+15.775)
6.   Jeremy ALCOBA/ SPA/ KALEX – (+15.892)
13. Marcel SCHRÖTTER/ GER/ KALEX - (+47.584)

P13 - (+47.584) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 - P11 - 107,5 točk

"S čisto čustvenega vidika bi rekel, da je bila to moja najslabša dirka v tej sezoni. Enostavno sem bil veliko prepočasen in to je seveda depresivno. Na žalost sem enkrat tudi narobe prestavil, zaradi česar sem izgubil veliko čas v prvi prestavi. Potem je prišlo do zavorne nesreče, ampak že na začetku nisem mogel slediti recimo Samu Lowesu, čeprav ni imel posebno močnega tempa. Žal še vedno nimam prave besede za to dirko. Mislil sem, da smo res dobro napredovali ta vikend, a žal nam na dirki ni šlo dobro. V tej sezoni imamo še dve dirki in resnično upam, da bomo lahko obrnili ploščo in  vsaj zaključiti sezono na bolj pozitiven način."

Jeremy Alcoba

P6 - (+15,892) Svetovno prvenstvo Moto2 2022 – P17 – 57 točk

"Dirka je bila nekoliko nenavadna, saj je prvič ta vikend veter spremenil smer, toda moj cilj je bil, da močno pritisnem . Za mano je bilo nekaj hitrih fantov, zato sem želel pridobiti prednost v prvem ovinku. Na žalost v drugem ovinku je prišlo do manjšega trčenja in moral sem veliko tvegati, potem pa sem poskušal ostati miren. Vodilna trojica je imela veliko močnejši tempo, vendar sem poskušal ohraniti stik in se boriti za P4. po dvoboju z Jakom Dixonom smo nekoliko izgubili povezavo, vendar smo se borili. Rekel sem si, da ga preučim, vendar je bilo veliko prehitevanj in na neki točki sem skoraj izgubil sprednji del v zavoju 2, medtem ko sem zaviral in se poskušal braniti proti Aronu Canetu. Zašel sem s proge in izgubil vse možnosti za boj za prvih 5. Ostal sem miren in sledil skupini pred seboj ter si celo uspel pridobiti več kot 2,5 sekundi, kar me je zelo razveselilo, udi moj tempo je bil neverjeten. Vse delo, ki smo ga kot ekipa opravili ta vikend, je bilo odlično. Bilo je super, da sem se boril za 4. mesto, v zadnjem krogu, vendar sem naredil napako in nisem mogel znova prehiteti. Z vetrom na tej progi očitno ni bilo lahko. Končal sem med najboljših 6, kar je v redu, seveda pa sem želel med najboljše 4. Imeli smo potencial na tej dirki, vendar sem vesel odličnega dela in upajmo, da bomo lahko tako nadaljevali na zadnjih dveh dirkah sezone.”

Jürgen Lingg

vodija ekipe

"Jeremy je pokazal še eno močno predstavo, kot je to storil na Tajskem,  res sem vesel zanj in za celotno ekipo. Vikend se je zanj začel dobro. Nato si je zagotovil tretjo vrsto v soboto na startu in se po burnem štartu dobro prebil nazaj v ospredje.Na žalost se mu je prednji del enkrat skoraj zrušil, kar ga je stalo veliko časa, drugače bi lahko šlo celo v smeri stopničk. Današnja predstava je bila res impresivna, še posebej, če pomislite, da še nikoli ni vozil tukaj na Phillip Islandu. Velike pohvale vsem, še posebej pa Jeremyju.

Marcel ima trenutno žal veliko težav. Ni sproščen in takrat je še toliko težje. Na kolesu smo poskusili nekaj stvari, a na koncu ni bilo velike razlike. Kljub temu je pozitivno, da mu je uspelo zagotoviti tri točke! Zdaj bomo analizirali njegovo dirko in šli naprej v upanju, da bomo zadnji dve dirki v boljšem položaju.”

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.