• Domov
  • / Aegerter je v Andaluziji dosegel spektakularno zmago

Aegerter je v Andaluziji dosegel spektakularno zmago

Objavljeno: 28.07.2020

V še vedno mladem svetovnem pokalu FIM Enel MotoE ™ 2020 se je Dominique Aegerter uveljavil po presenetljivem nastopu kot pravi kandidat za naslov. On in ekipa Dynavolt Intact GP sta bila nagrajena s fantastično  zmago in trenutnim vodstvom v svetovnem pokalu.

Od petka naprej je 29-letni Švicari na Gran Premio de Andalucía, v MotoE kategoriji prevladoval na vsaki vožnji ves vikend.

260-kilogramsk stroj Energica Ego Corsa Dominiqueja Aegerterja je v tej nedeljski dirki popolnoma brezhibno deloval, saj je imela dirka s 6 krogi vse, kar je bilo v ponudbi - od zahtevnih manevrov v prvem krogu do težkih trkov znotraj skupine kjer se je nahajal Aegerter. Izkušeni Švicar se je znal braniti pred  napadi Alejandra Medine in Mattea Ferrarija.

Vendar pa naslednji krogi niso mogli prinesti več toliko napetosti,kajti Dominique Aegerter je začel uhajati tekmecem. V zasledovalni skupini so dirkači postali malo nervozni,med njimi je bilo dosti prehitevanj, nekaj jih je končalo v pesku ob progi,tudi zmagovalec prejšnje dirke Eric Granado.

Dominant vikenda je s čudovito doslednostjo nemoteno vozil  dirko. Prečkal je ciljno črto z +2.688 sekunde pred Jordijem Torresom in Mattiajem Casadeijem na tretjem mestu. Njegova popolnoma brezhibna dirka je povzročila zasluženo  zmago MotoE.

Švicarski dirkač je zapusti Jerez de la Frontera po dveh neverjetno vročih, napornih, predvsem pa uspešnih vikendih z 41 točkami svetovnega prvenstva in kot vodilni na lestvici.

Zdaj je čas, da počakamo, saj bo naslednje tekmovanje v MotoE potekalo dva zaporedna vikenda na dirkališču Misano Marco Simoncelli, tretji krog od 11. do 13. septembra, ki mu bo sledila 4. dirka sezone od 18. do 20. septembra.

Svetovni pokal FIM Enel MotoE 2020 - P1 - 41 točk

"Delali smo resnično trdo, saj je vse skupaj še vedno novo zame,zagotovo je bilo dobro, da imamo dva  zaporedna vikenda tukaj, da lahko izboljšamo vožnjo in nastavitve motocikla. Sinoči sem bil zelo nervozen, dosti sem  premisljeval, ker sem vedel, da imam dober tempo, toda dirka je tako kratka, zato sem moral biti koncentriran 200%. Imel sem dober začetek, od prvih dveh krogov je bil velik boj v tem, da sem lahko ostal prvi. Moj tempo je bil fantastičen, tako da Uspel sem doživeti prvo zmago. Velika hvala vsem v mojem moštvu in sponzorjem. Z veseljem grem po teh dolgih dveh tednih  domov. Upam, da so oboževalci uživali v dirkah iz pred ekranov. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.