• Domov
  • / Težko osvojene točke Schrötterja na VN Evrope

Težko osvojene točke Schrötterja na VN Evrope

Objavljeno: 09.11.2020

Ekipa LIQUI MOLY Intact GP je prvega od dveh dirkalnih vikendov v Valencii zaključila z mešanimi občutki. Na zahtevni VN Evrope je Marcel Schrötter dosegel 13. mesto, Tom Lüthi pa je po težavah končal daleč zadaj.

Sonce se je vrnilo ravno pravočasno za tretjo zadnjo dirkaško nedeljo v sezoni 2020 in motociklisti LIQUI MOLY Intact GP so bili dobre volje, da so v španski Valenciji izvedli spodobno predstavo.

Marcel Schrötter je s svojim raketnim startom postavil popolno podlago za svoj ambiciozen cilj. Z 16. mesta je po le nekaj metrih prišel do sedmega mesta, a z vsakim krogom je postajalo vse težje slediti vodilni skupini. Boril se je na meji, da bi dosegel uvrstitev med deseterico, in s časi krogov, ki so bili primerljivi časom tekmovalcev na stopničkah, je  imel kančke upanja. A na koncu ni bilo dovolj in majhna napaka ga je stala nadaljnih položajev, zaradi česar je 27-letnik ciljno črto prečkal na 13. mestu. S tremi osvojenimi točkami je še vedno na 13. mestu. A za uvrstitev med 10 najboljših manjka le šest točk.

Tom Lüthi, ki je  triler s 25 krogi z dobrim občutkom začel s 13. mesta, znova ni bil nagrajen s srečnim koncem. Švicar je imel težave zlasti pri pospeševanju, ni imel možnosti za evropsko veliko nagrado. Spustil se je na 19. mesto in po Aragonu, kjer je strmoglavil po svoji krivdi, drugič zapored ni dobil točk.

Na lestvici svetovnega prvenstva je Tom Lüthi kljub temu ohranil deveto mesto in že naslednji teden, od 13. do 15. novembra, bo dvojica LIQUI MOLY Intact GP imela naslednjo priložnost za boj za zadnje razpoložljive točke v sezoni na dirkališču Ricardo Tormo v Valencii ko se bližajo prihajajočemu finalu na Portugalskem.

1. Marco BEZZECCHI / ITA / KALEX - 1'35.944
2. Sam LOWES / GBR / KALEX - 1'36.010 (+0.066)
3. Lorenzo BALDASSARRI / ITA / KALEX - 1'36.090 (+0.146)
11. Thomas LUTHI / SWI / KALEX - 1'36.513 (+0.569)
15. Marcel SCHROTTER / GER / KALEX - 1'36.755 (+0.811)

Svetovno prvenstvo Moto2 2020 - P13 - 64 točk

"Začel sem dobro, uspel sem se prebiti v dober položaj in uspel najti svoj ritem in odpeljati spodobne čase. Kljub temu je manjkalo še približno dve ali tri desetinke. Bila je zelo težka dirka. Moral sem se trdo boriti za vsak centimeter in tudi to dirkališče vam ne da niti enega odmora. Upal sem, da se bom zadržal na desetem mestu, ker bi bil to za nas trden rezultat. Glede na to, kako težko smo se borili na zadnjih nekaj dirkah, bi bilo deseto mesto le kanček upanja. Na zavoju 1 sem naredil napako v tretjem krogu, ko sem prišel na moker del dirkališčain takoj izgubil dve mesti. V zadnjih krogih sem se boril s sabo in oprijemom. Ni bilo lahko nadaljevati tempa in to me seveda zelo razočara. Nekaj ​​stvari poskušamo izboljšati za naslednji teden,dirko bomo zelo natančno analizirali in videli, kaj je mogoče. "

Tom Lüthi

P19

Svetovno prvenstvo Moto2 2020 - P9 - 72 točk

"Zares še ne morem razložiti, kaj se je dogajalo, vendar sem imel težavo s pospeševanjem. Nekaj ​​ni uspelo, vendar ne vemo, kaj točno. Tudi v tem trenutku ne želim ugibati, ampak dejstvo je, da nisem imel priložnosti nadaljevati. Poskušali smo narediti korak od postavitve in smer je bila dobra, vendar smo bili preprosto predaleč. Zdaj moramo videti, kaj točno je pripeljalo do mojega pomanjkanja hitrost. To je predvsem pomembno za rešitev problema v prihodnjem tednu, vendar je bil izid dirke spet sramota. "

Jürgen Lingg

Vodija ekipe

"Končni rezultat Marcela je sramota, ker je res dobro začel in je bil v vodilni skupini. Na začetku je vozil precej agresivno, potem pa se mu je zdelo, da je izgubil nit. Nenadoma so bili njegovi časi zelo nedosledni. Na splošno se je premalo zadrževal pred tekmeci, a ti trenutki so ključni v teh dvobojih. Moral bi tvegati več in pravzaprav je bil to razlog, da ni dosegel boljšega mesta. imel je čase krogov primerljive z vodilnimi, potem pa so sledili zelo slabi in mislim, da je v teh bitkah dejansko izgubil dirko. Enako kot s Tomom. To je prav tako težko razumeti. Včeraj nismo najbolje izbrali pnevmatik za kvalifikacije, vendar je pokazal, da je lahko vozil dobro dirko. Zakaj je bil na dirki tako slabo, ostaja nejasno, zlasti ker je vozil tudi precej neskladne čase. Zdaj bomo morali vse analizirati, ostati mirni , in poizkušati razumeti situacijo. Nadaljevali bomo, delali zbrano, a naši dirkači se morajo zdaj res stoodstotno osredotočiti na svoje delo. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.