• Domov
  • / Schrötter je zasedel šesto mesto na dirkališču v Sachsenringu.

Schrötter je zasedel šesto mesto na dirkališču v Sachsenringu.

Objavljeno: 21.06.2021

Z junaško borenim šestim mestom je Marcel Schrötter končno dsegel dober rezultat na Veliki nagradi Nemčije LIQUI MOLY Motorcycle. Tony Arbolino je ciljno črto Sachsenringa po precej zasedenem vikendu prečkal na 16. mestu.

Ob oblačnem nebu, a še vedno vročih 29 ° C, je Sachsenring gostil osmo dirko v sezoni 2021. Je domača proga Racing Team-a iz Memmingena, katere sedež je le 450 kilometrov stran od prizorišča velike nagrade Nemčije.

Lokalni junak Marcel Schrötter je moral po frustrirajoči soboti LIQUI MOLY Grand Prix začeti iz 17. mesta. Toda z dobrimi časi krogov, kakršne so imeli tekmovalci pri vrhu, je začel brezhibno dirko za dohitevanje, konstantno je napredoval na lestvici in se kmalu znašel pri vrhu, in se je boril celo za tretje mesto in stopničke.

Šele v zadnjih desetih krogih in z oslabitvijo pnevmatik se je zdelo vse težje zapreti vrzeli spredaj in zadržati Sama Lowesa, ki je  neumorno pritiskal iz ozadja . Tako je Anglež na koncu le nekaj metrov pred ciljem prehitel Marcela Schrötterja, a je bil slednji vseeno vesel šestega mesta na domačem prvenstvu. Eno dirko pred poletnimi počitnicami se je po zaslugi še desetih točk povzpel na šesto mesto na lestvici svetovnega prvenstva.

Po izčrpni vročinski bitki je Tony Arbolino ciljno črto Sachsenringa prečkal na 16. mestu, le eno mesto za točkami. 20-letnik je ves vikend s posadko iskal izboljšave. Stvari naj bi ostale težke tudi na tekmovalni nedelji. Kljub temu je novinec po zagonu iz sedme vrste znova pokazal svojo nezadržno borbenost.

Italijan in njegov nemški moštveni kolega bosta imela priložnost, da odpeljeta dobro dirko na Veliki nagradi Nizozemske v Assenu od 25. do 27. junija, preden začnejo pettedenski poletni premor.

1. Raul FERNANDEZ / SPA / KALEX - 1'24.354
2. Jorge NAVARRO / SPA / BOSCOSCURO - 1'24.437 (+0.083)
3. Remy GARDNER / AUS / KALEX - 1'24.532 (+0.178)
8. Marcel SCHROTTER/ GER/ KALEX - 1'24.714 (+0.360)
19. Tony ARBOLINO / ITA / KALEX - 1'25.059 (+0.705)

Svetovno prvenstvo Moto2 2021 - P6 - 59 točk

"Mislim, da smo dobro nastopili s šestim mestom. Sachsenring je ena najtežjih prog za prehitevanje, zato pogoji s 17. mesta na štartu niso bili najboljši, zlasti v kategoriji, ki je tesna kot Moto2. Na motociklu sem se hitro počutil zelo dobro, še posebej v prvi polovici dirke. Kolo je bilo ves konec tedna v najboljšem stanju, zato bi se iz vsega srca rad zahvalil svoji ekipi.  Kljub današnjemu dobremu počutju sem se v zadnjih osmih krogih res mučil in imel težave z napadi. V levih ovinkih sem moral biti zelo previden, še posebej pri zaviranju, ker mi je na dolgi razdalji primanjkovalo moči. Zato sem moral Lowesa pustiti mimo, ker ga preprosto nisem mogel več zadrževati zadaj. Nad tem sem nekoliko razočaran, ker me je prehitel v zadnjem krogu. Izogibanje nesreči je bilo pomembno in kot smo videli, je bilo veliko nesreč. V zadnjih desetih krogih je bilo sprednjo pnevmatiko vedno težje obvladovati, zato je bilo to verjetno največ, kar smo lahko danes dosegli. Kljub temu sem vesel in mislim, da moramo še naprej verjeti vase. Moramo delati na sebi in na kvalifikacijah. Prepričan sem, da bi sicer danes stopničke bile mogoče. Kljub temu smo lahko zadovoljni. "

Tony Arbolino

P16

Svetovno prvenstvo Moto2 2021 - P14 - 30 točk

"Že od prvega kroga občutek ni bil najboljši in v bistvu sem pogrešal iste stvari kot iz petkovega prvega okvirnega programa. Analizirati moramo, da bi razumeli, kaj se dogaja in v katero smer moramo delati. Seveda se v Assenu spet potrudimo. Ne bomo se predali, ostali bomo osredotočeni in jasni pri svojih ciljih.

Jürgen Lingg

Vodja ekipe

"Zelo sem zadovoljen z dirko, ker je bila to zagotovo ena najboljših dirk, ki sem jih videl od Marcela. Mogoče bi bila še boljša, če v prvih nekaj krogih ne bi izgubil toliko časa. Hitro je napredoval kar nekaj položajev in, kolikor vem, vozil precej brezhibno dirko. Bil je izjemno dober konec, potem ko včeraj kvalifikacije niso bile prav obetavne . Z njegovim nastopom smo lahko popolnoma zadovoljni. Zares se je odlično odrezal in vesel sem za vse v moštvu.

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.