• Domov
  • / Pozitivne izboljšave za LIQUI MOLY Intact SIC Juniors na Portimaovem dirkališču

Pozitivne izboljšave za LIQUI MOLY Intact SIC Juniors na Portimaovem dirkališču

Objavljeno: 15.07.2020

Med drugim dirkaškim vikendom iz serije CEV so štirje mladi dirkači mladinskega oddelka nemške ekipe pokazali svoj talent s spodbudnimi posameznimi nastopi.

Nenavadno pozen začetek sezone z dvojno dirko na Portugalskem je bil velik izziv za vse vpletene . V zadnjih nekaj dneh na drugem postanku evropskega prvenstva Moto2 ™ in evropskega pokala talentovse se je bilo pravtako pomembno soočiti z verjetno najzahtevnejšim dirkališčem v sezoni, in tudi z izjemno vročim poletjem južne Evrope, saj so bile vsak dan izmerjene temperature približno 35 stopinj.

V zelo konkurenčni kategoriji Moto2 je malezijski motociklist Adam Norrodin po previdnem štartu v Estorilu teden dni prej na tej dirki napredoval. Po kvalifikacijah za četrto mesto v nedeljo popoldne je Norrodin uspel to predstavo potrditi z petim  mestom v prvi dirki. V drugi dirki pa je plačal ceno za svoj borbeni duh, ko se je lov za morebitne stopničke naglo končal v gramozu izven proge.

Kar zadeva dirkaško trojko evropskega pokalnega talenta, jih je znova vodil najmlajši član ekipe. Ravno v starosti 14 let Phillip Tonn skoraj ni imel težav s prilagajanjem na neverjetno težko dirkališče v zaledju obale Algarve. Na dirki se je Tonn imel možnost prebiti med prvih 15.Na koncu mu je malo manjkalo ,da bi dosegel točke,končal je na 17. mestu. Dobro sta napredovala tudi Sharul Ezwan Sharil in Damian Jigalov. Veseje je bilo težko spregledati v primeru Jigalova iz Illinoisa iz ZDA, ki je najprej odpravil kvalifikacijsko oviro ob svojem debiju na tej težavni progi Portugalske, nato pa je med dirko imel zabaven dvoboj z moštvenim kolegom Ezvanom .

17 #66 Phillip TONN / GER / LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team / Honda / +16.616
26 #36 Sharul EZWAN SHARIL / MAL / LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team / Honda / +35.766
27 #78 Damian JIGALOV / USA / LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team / Honda / +35.800

LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team Vodja ekipe

"Mislim, da so uvodni krogi v Estorilu in Portimau pokazali, da se nabor ukrepov, ki jih je pripravila Dorna v zvezi s Korono, izvajajo dobro. Vse ekipe so se s to zadevo tudi zelo dobro sprijaznile.Incidentov ni bilo, pri katerih bi lahko prišlo do pomislekov. To daje zaupanje za vse druge dirkaške serije ali prvenstva, zlasti za Grand Prix v Jerezu ta konec tedna. Iz športne perspektive lahko poročamo  o dobrih novicah . "

"V Moto2 smo zadovoljni z Adamovimi izboljšavami na Estorilu. Dobro je bilo videti, da je napredoval že od prvega prostega treninga. Njegov kvalifikacijski nastop s četrtim mestom in le 0,8 sekunde za vodilnim, je bila dobrodošla potrditev njegovega izboljšanje . To je bil vsekakor žarek upanja, ki nas postavlja v pozitiven duh za prihajajoče dirke. Po drugi strani je njegov dirkaški tempo še zmeraj problem,v začetnih krogih je zmerajhiter ampak nato prehitro upočasni. Na tej točki bomo morali razmišljati o tem, kako lahko tudi tukaj napredujemo. Moral bo več tvegati , kar je poskusil tudi na drugi dirki. Na splošno smo zadovoljni z njegovim nastopom in položajem na dirki . Njegov najhitrejši krog je le 1,1 sekunde počasnejši od najboljšega rezultata. To je bilo v okviru pričakovanj, čeprav bi moral dirkač  med tekmo izboljšati svoj kvalifikacijski čas. Toda vikend je pokazal, da smo z njim našli smer, čeprav padec na drugi dirki ni bilo pomembno. Takšna nesreča se lahko zgodi, ko tvegate. "

"Na strani naših fantov z ETC-ja nam je Phillip znova v veliko veselje. Prav tako je naredil izjemno pozitiven vtis na to, ker je bil šele drugi nastop v tej seriji. Hitro je premagal začetne težave tudi s tem zahtevnim dirkališčem. Na Portimao, je za mlade voznike veliko težje kot drugod. Če dirkate tam, potrebujete veliko fizične kondicije in koncentracijo, ker ni enega odseka, ki bi vam omogočil da malo popustite. Portimao je proga s posebnim značajem, ​​podobnih ni dosti na svetu. Zato se lahko mladi na tem dirkališču res veliko naučijo. V tem pogledu smo res veseli dejstva, da je Dorna v koledar dodala spektakularni Portimao. Upajmo, da obisk ni bil edinstven za serijo. Phillip je imel povprečen začetek, a se je lahko izboljšal z vsakim krogom. Na dirki se je znova boril za točke. Vendar je 17. mesto malo razočaranje, če upoštevamo da je imel 15. mesto en krog pred koncem. Ampak  s svojim najhitrejšim krogom je presegel vsa pričakovanja. Kljub temu je malo škoda, da ni dobil kakšne točke. Toda rezultat z le 16 sekundami zaostanka za vodilnim in borbenostjo do konca je lep dosežek . "

"Sharul je imel  večje težave se  spoprijateljit s to progo. Do kvalifikacijskih dirk je vsak dan pokazal dober napredek, a potem tega ni mogel pretvoriti v boljše položaje. Vendar pa se je med dirko izkazalo, da je bil nekoliko šibek po tem napornem začetku prvenstva. Sam se je potem pritožil nad bolečinami v levi roki. Opazno je bilo, da so ga zadnji dnevi stali veliko energije. Končno je bil tudi Damjan na poti navzgor. V Estorilu smo veliko razmišljali o tem, kako bi mu lahko pomagali, da bi postal hitrejši,počasi se bojo pokazali rezultati. Tekma je bila zanj zagotovo vrhunec, čeprav je bil tudi on na koncu lestvice. Zanj je vstop v to serijo veliko težji kot za naša dva motorista. Damian ni navajen na tako visoko zmogljivost. V ETC-ju se mora boriti, da bi bil v koraku s konkurenco, ki je sposobna naredite napredek zmeraj ko se odpravi na progo.. "

"Toda sprva smo bili z njim zadovoljni, da je lahko sodeloval na dirki, po tem, ko ni uspel v kvalifikacijah v Estorilu, zato je moral na dan dirke opazovati iz tribune. Zadovoljni smo bili tudi z 27. mestom, še posebej, ker je bil sposoben zmanjšati svoj zaostanek v času kroga za skoraj dve sekundi. To je pozitivno in kaže, da smo tudi z njim na dobri poti, a čaka ga še veliko dela. Trenutno bo daljši premor  in upamo, da do konca avgusta ne bo prišlo do nepričakovanih incidentov v zvezi s Corono, da bomo lahko tam nadaljevali s treningi brez dodatnih omejitev.Če bo do takrat ukinjeno nošenje obraznih mask bo to veliko olajšanje, v tej vročini bi bili vsi neverjetno veseli tega. Glede na okoliščine bi rad pohvalil celotno ekipo za njihov pogum v zadnjih dveh tednih,neverjetno je kaj vse so morali postoriti. "

Zulfahmi Khairuddin

Mladinska ekipa SIC Projektni vodija

"Najprej bi rad povedal, da smo imeli Moto2 pozitiven konec tedna. V vsaki dirki smo videli Adama, da si zelo želi izboljšati svoj položaj in se približati vrhu. V prvi vožnji je potrdil pripravljenost in izboljšave. Domov je prišel s petim mestom,ampak razlika do zmagovalnega časa je bila velika. Torej, na dirki se mora še bolj potruditi. Na drugi dirki je skušal ostati v boju do konca, bila je priložnost za tretje mesto, a na žalost je padel. Kljub temu smo z njim zadovoljni. "

"V ETC-ju se je Sharul" Juan "spopadel z ogromno nalogo. Za novinca v Portimau je ta proga ena najtežjih izmed vseh. Lahko si predstavljam, da je bilo v zadnjih dneh pomanjkanje znanja o progi njegova glavna težava, s katerio se je moral boriti. A na koncu se je dobro izšlo in se je veliko naučil. Torej, Jereza se veselimo in nas zanima kakšne izboljšave lahko z njim dosežemo tam. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.