• Domov
  • / Phillip Tonn preseneti z dvema točkama Estorila

Phillip Tonn preseneti z dvema točkama Estorila

Objavljeno: 10.07.2020

Na letošnji uvodni dirki CEV-a so mlajši tekmovalci LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team v začetku tega tedna na portugalski progi Estoril pridobili različne izkušnje.

Pokal Evropskih talentov v seriji FIM CEV, ki je bil predstavljen šele pred tremi leti, je od nekdaj veljal za idealno platformo za mlade talente, ki bi si pridobili dirkaške izkušnje na mednarodni ravni. Leta 2020 mlajši oddelek nemške ekipe Intact GP na dirke pošilja malezijskega motociklista Sharula Ezwana Šarila, 14-letnega Phillipa Tonna iz Werdaua in Damiana Jigalova iz ZDA.

Dejstvo, da je najmlajši iz tega tria na začetku sezone dosegel točke, je presenetil vse. Tonn je prejšnji torek v prvi vožnji pokazal spodbudno predstavo, saj je na koncu osvojil dve točki z zavidljivim 14. mestom. Medtem ko se je 16-letni Sharul Ezwan težko boril, da bi se prilagodil razmeram v primerjavi z domačo državo Malezijo, moštveni kolega iz Illinoisa, Damian Jigalov, se je trudil, da bi se navadil na 250 kubični pred-grand prix motocikel, ki ga uporablja ETC. Jigalov je prej vozil  s Kawasakijem Ninja 400 s predpisi Supersport300 v Ameriki.

V preteklosti je tekmovalo na evropskem prvenstvu Moto2 ™, kar nekaj dirkačev ,ki so se uspeli prebiti na svetovno prvenstvo Moto2 ™ in se tam tudi impresivno uveljavili. Intact GP želi vrniti malezijskega dirkača Adama Norrodina na to visoko stopnjo Grand Prixa tekmovanja. 22-letnik je v preteklih letih že pridobil izkušnje na svetovnem prvenstvu v Moto3 ™ in Moto2 ™. V Estorilu pa se je moral zadovoljiti z devetim in osmim mestom.

Serija se bo nadaljevala ta konec tedna z drugim postankom na zahtevnem dirkališču Portimao blizu portugalske obale Algarve.

19 #66 Phillip TONN / GER / LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team / Honda / +39.283
22 #36 Sharul EZWAN SHARIL / MAL / LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team / Honda / +39.592

LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team KALEX, Moto2

"Estoril je bil neverjetno naporen konec tedna. Pred tem je bilo treba v resnično kratkem času postoriti ogromno opravkov. To za začetek sezone ni olajšalo stvari. Poleg tega sem si želel boljši rezultat. Toda v času našega dolgega premora od  tedenskih testiranj ni šlo vedno vse gladko. Z rezultati nisem zadovoljen. Po drugi strani pa smo za prvenstvo dosegli pomembne točke, zato Estoril zapuščamo z obema pozitivni in negativni občutki. Najbolj pozitivna točka je, da imamo naslednjo dirko že čez nekaj dni. Kljub kaotični pripravi zaradi Corone se je v Estorilu vse v smislu timskega dela hitro ustalilo. Torej se lahko takoj vrnemo v ritem, ki smo ga tukaj razvili  in poskušamo narediti naslednji korak. Zagotovo bomo naredili kakšno stvar drugače. Najpomembneje pa je, da imam dober občutek z ekipo. Z moje strani se bom zelo potrudil, da bi dosegal boljše rezultate. Mislim, da smo na dobri poti, da sodelujemo na tem prvenstvu. "

Phillip Tonn

"Najprej bi rad povedal, da sem se resnično veselil prvega dirkaškega vikenda v letu. Zdelo se mi je kot večnost, dokler sem končno lahko začel sodelovati z ekipo v tej seriji, ki je tudi nova zame. Bil sem izjemno navdušen ,da lahko začnem vozit nov motocikel. To je zame vse novo. Kljub temu se od začetka vse odlično odvija. Delo z ekipo je zelo zabavno in progo Estoril sem spoznal zelo hitro.. "

"Vendar časi mojih krogov na začetku  niso bili tako dobri, kot sem si v resnici želel. Zato sem moral začeti daleč zadaj. Kljub vsemu sem na prvi dirki uspel slediti hitri skupini. zabavno se je bilo boriti s fanti vse do konca. Mislim, da sta bili dve točki na začetku sezone lepa nagrada za to predstavo. Druga dirka je bila na splošno še posebej dobra. Na žalost me je napaka stala boljšega položaja. V vsakem primeru se lahko nadaljuje tako. Portima se že veselim. "

Damian Jigalov

LIQUI MOLY Intact SIC Junior Team
Honda, ETC

"S športnega vidika se je na žalost prvi dirkaški vikend z novo ekipo končal manj uspešno. Kljub temu je bilo veliko pozitivnih vidikov. Sodelovanje z mojo novo ekipo je hitro steklo. Na številnih področjih smo se vsak dan izboljševali.Že na začetku je bilo jasno, da moramo Estoril videti kot test. Prvič sem se vozil s tem motociklom. Ker sem za svojo starost zelo visok, smo morali nekatere stvari prilagoditi. hitro sem našel dobro osnovo, da se bom na motorju počutil  udobno. Kljub temu pa je treba izboljšati še nekatere nastavitve. Vendar sem prepričan, da bomo že na naslednjem dirkališču lahko naredili ta korak. Zato bo Portimao v pozitivnih mislih. "

Sharul Ezwan Sharil

Honda, ETC

"Začetek nove sezone bi si zamislil drugače. V Estoril sem prišel z višjimi pričakovanji. A se ni bilo lahko tako hitro prilagoditi na to serijo. Motocikel mi ni  nepoznan, vendar je toliko drugih dejavniki, ki jih moram bolje razumeti. Prva dirka ni bila tako slaba, dokler nisem pet krogov pred koncem padel. Torej, zaradi te nesreče so se pogoji za drugo dirko še zmanjšali.Ves čas sem se spopadal s težavami z prestavljanjem, saj zelo pogosto nisem mogel pravilno prestaviti . Kljub temu sem na koncu končal na 22. mestu, vendar bi bil ta rezultat lahko nekoliko boljši. Velika hvala celotni ekipi, ki mi je bila v nepopisno pomoč od mojega prihoda iz Malezije. Prepričan sem, da se bomo na naslednji dirki znašli na boljšem položaju. "

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.