• Domov
  • / Dostojna predstava na otvoritveni nevihtni dirki v Katarju leta 2021

Dostojna predstava na otvoritveni nevihtni dirki v Katarju leta 2021

Objavljeno: 29.03.2021

Na Veliki nagradi Katarja si je Marcel Schrötter zagotovil solidno osmo mesto, sotekmovalec ekipe LIQUI MOLY Intact GP Tony Arbolino pa je na svoji prvi dirki Moto2 za las ostal brez točk na 16. mestu.

V nedeljo na dirki so hitrosti vetra okoli 40-50 km / h zagotovile, da se je precej ohladilo, v nasprotju z vročino prejšnjih dni. Dva dejavnika, ki sta jih imela dirkača LIQUI MOLY Intact GP dobro pod nadzorom.

Takoj po štartu razreda Moto2 ob 18.20 je  Marcel Schrötter takoj šel v akcijo po zadanem cilju,takoj je napredoval pet mest in zapustil svojo skupino, ki sta jo sestavljala Bo Bendsneyder in Jorge Navarro. Za 28-letnika, ki se je moral na ogrevanju psihično spoprijeti s precej hudim trkom, je osmo mesto pomenilo tudi prvih osem točk v tem novem boju za svetovno prvenstvo.

Tony Arbolino je svoj velik potencial pokazal na svoji debitantski dirki Moto2, tako da  je brez zadržkov dirkal proti bolj izkušenim motociklistom v veliki skupini, na koncu je dosegel enajsto mesto. V dvoboju z Lorenzom Dalla Portejem je končno dobil prednost in od takrat naprej je lahko imel čase krogov, podobne časom vodilne skupine. Pred vstopom v zadnji krog je bil mladi Italijan že na 14. mestu, a je sredi skupine izgubil dve mesti in pristal na 16. mestu, kjer je prve točke Moto2 zgrešil le za tri desetinke.

Marcel Schrötter in Tony Arbolino se bosta lahko naslednji teden spet dokazala, predvsem pa si prizadevala za boljši izhodiščni položaj za Veliko nagrado Dohe, ki bo od 2. do 4. aprila.

1. Joe ROBERTS / USA / KALEX - 2'00.332
2. Marco BEZZECCHI/ ITA / KALEX - 2'00.391 (+0.059)
3. Remy GARDNER / AUS / KALEX - 2'00.535 (+0.203)
9. Marcel SCHROETTER / GER / KALEX - 2'00.727 (+0.395)
13. Tony ARBOLINO / ITA / KALEX - 2'00.994 (+0.662)

Moto2 World Championship 2021 – P8

"Na srečo se v mojem trčenju na ogrevanju ni zgodilo nič hujšega, seveda pa trk tik pred dirko  ni idealen. Vedeli smo, da je naš tempo spodoben, četudi so bile razmere spet povsem drugačne. Bilo je veliko hladneje kot vsi prejšnji dnevi, plus ekstremni veter, tako da je bil občutek za vožnjo čisto drugačen. V prvih krogih se nisem počutil dobro. Kljub vsemu sem poskušal povečati tempo in prehiteti čim več sotekmovalcev. Naredil sem nekaj majhnih napak, vendar je bila težka bitka. Ko sem končno našel svoj ritem, so se stvari kar dobro odvijale. Res sem dal vse od sebe. Bil je spodoben štart in odlično delo celotne ekipe, ki mi je v tako kratkem času popravila kolo. Odlično je delovalo in dal sem vse od sebe do zadnjega kroga. Analizirali bomo vse podatke, ki smo jih zbrali ta vikend. Imamo nekaj idej, kaj lahko prilagodimo za prihodnji teden, nato pa bomo napadli znova. "

Tony Arbolino

Moto2 World Championship 2021 – P16

"Na svoji prvi dirki Moto2 sem se počutil dobro, saj je bil oprijem resnično stabilen in kolo je dobro delovalo. V prvem ovinku sem imel težavo z prvo prestavo, zataknil sem se v nevtralnem položaju, zato sem izgubil dosti časa in položajev. Na srečo imamo še eno priložnost, da se izboljšamo za naslednji teden. Izboljšati moramo izhodiščni položaj. Boril sem se v veliki skupini z Dallo Portom in kadarkoli sem mimo njega zapeljal v ovinek, me je prehitel nazaj na ravnini. Bilo je težko, toda čez nekaj časa sem se ga otresel, da sem lahko zapeljal po svoji liniji. Mislim, da smo dobro opravili in se bomo trudili dosegati čim višja mesta . "

Jürgen Lingg

Team Manager

“Včeraj smo v kvalifikacijah iskreno pričakovali malo več. Začetni položaji so našim današnjim kolesarjem oteževali pot do vrha, a sta oba najbolje izkoristila situacijo. Marcel je vozil močno dirko. Zelo dobro se je ujel, nato pa se umaknil iz skupine in določil zelo konkurenčne čase krogov. Menim, da bi bilo z boljšim položajem doseženo dosti višje mesto. Marcel se je močno boril in dal vse, to ste lahko videli in to mi je bilo zelo všeč. Psihično mu po trku na ogrevanju zagotovo ni bilo lahko, zato lahko njegov nastop ocenimo pozitivno.

Tony je bil presenetljivo močan, čeprav je na začetku moral najti svoj položaj in se malo distancirati od sotekmovalcev. Proti sredini dirke se je opazno izboljšal, vozil je celo 1:59  - podobno kot fantje spredaj. Mislim, da je bilo zelo pomembno, da je dirko končal in ni naredil nepremišljenih napak. Tony se je zagotovo veliko naučil in mislim, da je potencial ogromen. Moramo mu dati tudi čas za razvoj, vendar sem prepričan, da lahko doseže veliko. «

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.