• Domov
  • / Gius in Binder vesela točkovanja na Veliki nagradi Portugalske

Gius in Binder vesela točkovanja na Veliki nagradi Portugalske

Objavljeno: 25.03.2024

Senna Agius in Darryn Binder iz ekipe LIQUI MOLY Husqvarna Intact GP Moto2 sta zapustila Autodromo Internacional do Algarve s svojimi prvimi točkami svetovnega prvenstva v sveži sezoni, potem ko sta se borila za 14. in 15. mesto.

Novinec v moto2 Senna Agius je na Portugalskem napredoval iz etape v etapo in celo preskočil iz Q1 v Q2, kjer ga je njegovo 13. mesto na lestvici postavilo neposredno na lov za točke na nedeljski dirki z 21 krogi. Na dirki je Avstralec ostal na začrtani poti, vozil je  na dobri sredini vso dirko, na žalost je prejel tudi kazen dolgega kroga zaradi prehitevanja pod rumeno zastavo, to 18-letniku ni preprečila, da na obali portugalskega Algarveja ne bi osvojil točk s 14. mestom.

Izboljšanje je zabeležil Južnoafričan Darryn Binder. Dirko je začel z 20. mesta v sedmi vrsti, simpatičen 26-letnik se je prebil do točk že v prvem krogu, in tako nadaljeval vso dirko, kjer se je boril proti moštvenemu kolegu v Intact GP Senni Agiusu. Binder, ki je iz Katarja odšel praznih rok, je vesel, da je v drugem krogu osvojil vsaj eno točko svetovnega prvenstva, in upa, da bo to le začetek mnogih drugih.

Naslednja priložnost bo čez tri tedne na čezoceanski dirki na legendarnem dirkališču Circuit of the Americas v Austinu v Teksasu. Za oba voznika nemškega dirkaškega moštva bo Velika nagrada Amerik od 12. do 14. aprila majhen skok v neznano, saj Binder lani zaradi poškodbe ni mogel nastopiti, mladi Agius pa še ni uspel pridobiti. morebitne izkušnje pri COTA.

REZULTATI

Dirka:
1.   Aron CANET/ SPA/ KALEX
2.   Joe ROBERTS/ USA/ KALEX – (+2.059)
3.   Manuel GONZALEZ/ SPA/ KALEX – (+2.610)
14. Senna AGIUS/ AUS/ KALEX – (+16.739)
15. Darryn BINDER/ RSA/ KALEX – (+17.945)

Svetovno prvenstvo Moto2 2024 – P17 – 2 točki

"To je grenko-sladek občutek, prve točke v sezoni in zaostanek za zmagovalcem je bil najmanjši, kar sem jih imel v prvenstvu doslej. Kakorkoli že, prvih pet krogov je bilo dobrih, a med dirko sem naredil napako in sem prehiteval pod rumeno zastavo, tega res nisem opazil, ko sem šel v ovinek, ker je bilo precej gneča, je nisem opazil. Ko semv boksih ugotovil,  sem moral vrniti položaj in zato sem moral voziti zelo počasi. Na koncu je bila situacija nekoliko zmedena in se je spremenila v kazen dolgega kroga. Torej Mislil sem, da bom potem dal vse od sebe in prinesel točke domov. Najlepša hvala ekipi, ta vikend sem se počutil zelo dobro, dobro sodeljujemo veseli me ,da smo bili konkurenčni drugim moštvom. Žal se nam je prva deseterica izmuznila zaradi ene ali dveh napak, najbolj pomembno pa je, da smo naredili dober korak v tempu in splošno počutje je dobro. Najlepša hvala celotni ekipi LIQUI MOLY Husqvarna Intact GP za vikend, pripravljeni smo na Teksas."

Darryn Binder

P15 - (+17,945)

Svetovno prvenstvo Moto2 2024 – P18 – 1 točka

"To je bila zanimiva dirka, saj smo prvič lahko razumeli, kako pnevmatike in celoten paket delujejo na celotni razdalji dirke, saj je bil Katar katastrofa. Vendar tudi vikend ni bil lahek, saj sem moral štartati iz 20. štartnega mesta. V prvih nekaj krogih sem nadoknadil nekaj pozicij in mislim, da sem na začetku vozil zelo agresivno, kar mi na koncu ni prineslo nič dobrega zaradi izrabljanja pnevmatik, toda v zadnjih nekaj krogih, sem ugotovil kako voziti bolje z rabljeno pnevmatiko. Torej sem na koncu lahko osvojil točko. To je pozitiven vidik vikenda, čeprav nas čaka še veliko dela na kolesu. Čutim, da na splošno še nismo tam, narediti moramo nekaj sprememb in ugotoviti, kako lahko postanemo hitrejši, nato pa se bomo približali ospredju na dirkah."

Jürgen Lingg

Vodja ekipe

"Zelo smo zadovoljni in navdušeni nad našimi prvimi letošnjimi točkami. Kljub temu pa je rezultat videti slabši, kot je v resnici, zaostanek za vrhom ni velik, zato mislim, da je to pomemben korak v pravo smer." Ta konec tedna smo se spet veliko naučili in naslednjič moramo na tem graditi. Kazen dolgega kroga za Senno je bila nekoliko uničujoča, saj bi bilo zanimivo videti, kako daleč naprej bi lahko prišel. Senna in Darryn sta delo opravila dobro , tako kot celotna ekipa. Najlepša hvala vsem za njihov trud. Moramo nadaljevati tako in se lahko začnemo uvrščat med prvo deseterico."

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.